0216 493 493 8

Parfüm Seçerken Nelere Dikkat Etmelisin?

Parfüm seçmekte zorlanıyor musun? Tenine baharatlı mı yoksa çiçeksi kokular mı yakışır emin değil misin? Parfüme dair bilmen gereken her şey burada.

Parfüm Alışverişi Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

Parfüm alışverişi yapmadan önce tenine parfüm sıkmaman kendin için doğru kokuyu tespit etmen için çok önemli. Ayrıca saat taktığın kolda koku denemesi yapmaman, nabzın alındığı noktalara parfümü sıkman doğru kokuyu almana yardımcı olacaktır. Dikkat etmen gereken diğer basit unsurlar:

1) Parfüm alışverişini çok erken ya da çok geç saatte yapmamak gerekir.
2) Ten rengin, yaşadığın yer, iklim dahi parfüm seçiminde etkili olabilir. Cilt tipini de parfüm seçerken düşünmelisin, örneğin yağlı ciltlerde kokuyu uzun süre taşımak daha kolaydır ama kuru ciltlerde bunun tam tersidir.
3) Birkaç koku denedikten sonra kokuların birbirine karışmasını engellemek için bir süre ara vermek gerekir. Parfüm alışverişi yapmadan önce koku sınıflarını bilmek kendine en uygun parfümü almana yardımcı olacaktır.

Koku Sınıflarını Tanıyalım

Çiçek: Çok kalıcı olmayan ancak hafifliği ile tercih sebebi olan kokulardır. En büyük koku ailesidir. Manolya, lavanta, gül, orkide, zambak, portakal, limon ve yasemin, parfüm yapımında en fazla kullanılan çiçekler. Özellikle yaz mevsiminde tercih edilebilir.

Meyve: Taze ve hafif kokulardır ama diğer koku çeşitlerine göre kalıcılığı daha azdır. Temel notaları bergamot, limon, portakal, mandalina, greyfurt, portakal çiçeği. Yaz ve bahar mevsimlerinde tercih edilebilir. Oryantal: Ağır ve egzotik kokulardır. Temel notaları vanilya, tarçın, karamel ve amberdir. Genellikle baharat aromalarıyla beraber kullanılırlar. Kış mevsiminde daha çok tercih edildiği söylenebilir.

Şipre: Kalıcılıkları yüksek yoğun ve kalıcı kokulardır. Temel notaları ağaç, yosun, misk ve patçulidir. Genellikle meyve ve çiçek kokularıyla beraber kullanılırlar.

İLETİŞİM BİLGİLERİ
  • Güzelyalı Mah. Yavuz Selim Cad. No:81 Pendik / İSTANBUL
  • 0216 493 49 38
  • 0532 328 40 00
  • info@mayabrowncosmetics.com
E-BÜLTENE KAYDOL
Kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun.